خبر فوری

صدها مهاجر گرفتار در مقدونیه وارد صربستان شدند

نظرها
صدها مهاجر گرفتار در مقدونیه وارد صربستان شدند
اندازه متن Aa Aa

گروه بزرگی از مهاجران غیرقانونی که در مرز مقدونیه و صربستان گرفتار شده بودند سرانجام با اجازه پلیس صربستان وارد این کشور شدند.

مسیر اصلی مهاجرانی که از ترکیه بطور غیرقانونی به یونان می رسند عبور از مقدونیه و صربستان و مجارستان است و مقصد نهایی کشورهای شمال و غرب اروپا از جمله آلمان است.

یکی از این مهاجران به نام احمد که از سوریه آمده است، می گوید: «تنها می خواهم از اینجا بروم، می خواهم از اینجا بروم و سفرم را ادامه دهم، تنها می خواهم از مرز عبور کنم. مقصد نهایی من امیدوارم آلمان باشد.»

دولت آلمان بتازگی اعلام کرده است شمار افرادی که در ماههای اخیر درخواست پناهندگی کرده اند، نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

از آغاز سال جدید میلادی بیش از ۱۶۰ هزار مهاجر بصورت غیرقانونی به کرانه های یونان رسیده اند و تقریبا هیچکدام از آنها قصد ماندن در یونان و کشورهای حوزه بالکان را ندارند و می خواهند به کشورهای شمال و غرب اروپا بروند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.